Rezervace menu
Zobrazit menu sekce

Velký bazén

Plavecký bazén o délce 25 m se nachází v hlavní bazénové hale, k dizpozici je 5 drah, hloubka 1,4 - 1,6 m, teplota vody 28°C, vzduch 30°C, přístupný i pro imobilní návštěvníky. Závodní plavci ocení velké digitální stopky.  K odpočinku v průběhu Vaší návštěvy v plaveckém bazénu Vás nemusí zlákat pouze jeho relaxační část, ale i například mokrý bar, který navazuje na hlavní bazénovou halu. V mokrém baru je pro Vás připraveno příjemné posezení, v nabídce jsou nápoje a jídla všeho druhu. Provozní doba mokrého baru je každý den od 13:30 do 20:00 hodin. 

Plavání má velký aerobní potenciál. Oproti ostatním aktivitám aerobního charakteru nezatěžuje klouby, a proto si plavání můžeme užívat od kojeneckého věku až po celý život.

Tělo je ve vodě nadlehčováno, proto je plavání optimální forma pohybu pro obézní. Neustále pracujeme proti odporu vody, vlastně si to ani moc neuvědomujeme. Odpor vody je mnohem vyšší než odpor vzduchu. Pohyb vykonaný ve vodě má mnohem větší energetickou náročnost než stejný pohyb provedený na suchu. To znamená, že cvičením ve vodě při stejné rychlosti a stejných cvicích spálíme ve vodě mnohem více energie, než kdybychom cvičili stejně rychle na suchu.

Zrychlení tempa plavání bude pro začátečníka více náročné než pro zdatného plavce.

  1. 1. prsa /nejvíce náročný/
  2. 2. znak
  3. 3. motýlek
  4. 4. kraul /spíše dechová záležitost/

Plavání by mělo poskytovat prožít život aktivně, cítit se ve vlastním těle dobře. Malé děti podporovat k pravidelné činnosti a správným návykům. Studentům upravit životní styl, více pohybu / sezení u PC nežádoucí /. U seniorů je třeba se zaměřit na velmi šetrné posilování srdečního svalu. Jelikož horizontální poloha totiž značně ulehčuje srdci práci. Plavání je ideální pro posílení ochablých svalů.

Například je důležité plavat bez záklonu, který nedovolí zanoření hlavy, či bez asymetrických pohybů nohou u prsou. Plavání s vystrčenou hlavou stále nad hladinou přetěžuje krční páteř a šíjové svalstvo, nesymetrické pohyby nohou u prsou mohou přetěžovat bederní páteř. V začátcích plavání je dobré se zaměřit spíše na techniku, než na výkon.

Rádi bychom touto cestou apelovali na obrovský nárůst obézních dětí již ve velmi nízkém věku. Proto považujeme za nezbytné podporovat zdravý životní styl. Vytvářet pravidelné návyky, a tedy být spokojenější a zdravější.

 

Časový harmonogram

Sportoviště Právě probíhá Plán sportoviště
Velký bazén --- Zobrazit
Velký bazén - ilustrační foto

Fotogalerie