menu
Zobrazit menu sekce

O nás

Společnost REGIA a.s. byla založena 2. 4. 1992 jako akciová společnost s třetinovými vlastníky Město Varnsdorf, TJ Slovan Varnsdorf a TO-MI Varnsdorf, s.r.o. Základní kapitál byl, a i dnes je 1.500.000,- Kč (150 ks akcií v nominální hodnotě 10.000,- Kč). V roce 1993 však firma TO-MI Varnsdorf, s.r.o. své akcie prodala oddílu TJ Slovan Varnsdorf, a ten je v roce 1994 převedl do vlastnictví města Varnsdorf. Dnes je město Varnsdorf 100% vlastníkem společnosti REGIA a.s.

Původně byla společnost REGIA a.s. založena za účelem financování sportu ve Varnsdorfu a správy všech městských sportovišť. Předmětem podnikání byla zejména směnárenská činnost a nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje.

V roce 1994 došlo k přehodnocení podnikatelské činnosti společnosti a REGIA a.s. se zaměřila primárně na provoz realitní kanceláře, a od roku 1996 i na správu bytového fondu ve vlastnictví města Varnsdorf. Správa a provoz městských sportovišť však i nadále zůstaly jednou z hlavních činností společnosti.

Město Varnsdorf rozhodlo v devadesátých letech minulého století o privatizaci svého bytového fondu. Tuto proceduru smlouvami, prohlášeními vlastníků a jednáním na katastrálním úřadě zajišťovala společnost REGIA a.s. v plném rozsahu. Pomáhali jsme vzniku mnoha společenství vlastníků bytových jednotek (dále SVBJ) a asistovali při jejich zápisech do obchodních rejstříků. Naprostá většina nově vzniklých SVBJ si pak smluvně zajistila správu a účetnictví právě u společnosti REGIA a.s., a tento stav platí dodnes.

V dnešní době tedy společnost REGIA a.s. spravuje byty ve vlastnictví města Varnsdorf a byty ve vlastnictví mnoha SVBJ, spravuje a provozuje městská sportoviště nebo dominatu města vyhlídkovou věž Hrádek.